Biotyna na włosy- idealne odnowienie wypadających włosów.

Idealny preparat, który sprawi, że pozbędziesz się uciążliwego kłopotu z wypadającymi włosami to biotyna na włosy. Dzięki niej włosy będą gęste, lśniące i pełne blasku. Zawarte w biotynie na włosy składniki sprawiają, że włosy stają się mocniejsze, zdrowsze i szybciej rosną.

Biotyna (witamina B7) zawiera cząsteczki siarki, które skutecznie bronią włosy, skórę oraz paznokcie. Jest fantastycznym rozwiązaniem dla osób posiadających problemy z wypadającymi włosami, łamiącymi się paznokciami czy łuszczącą się skórą. Wspomaga kurację trądziku młodzieńczego i przebarwień skóry. Biotyna bierze również udział w poprawnym funkcjonowaniu mięśni i stawów. Jest niezbędna w poprawnej przemianie materii.

Biotyna-atrybuty

Biotyna ma znaczący wpływ na odżywianie komórek włosów, skóry i paznokci. Nadaje skórze blasku i elastyczności. Paznokcie są mocne oraz nie rozdwajają się a włosy są widocznie zdrowsze i nie wypadają. Uczestniczy w procesach przemiany materii, odgrywa ogromną rolę w przemianie glukozy. Wspiera funkcję tarczycy i krzepnięcie krwi. Jest ona również ogromnie ważna dla osób, które mają problem z cukrzycą, reguluje poziom cukru, wspiera i poprawia działanie mięśni.

Biotyna- skutki niedoboru

• senność i nieprzemijające znużenie
• zbyt wysoki cholesterol
• bóle mięśni oraz stawów
• rozdrażnienie
• siateczkowate rozszerzenie naczyń,
• niedokrwistość
• powiększenie wątroby
• postępujące przebarwienia włosów i skóry,
• stany zapalne spojówek
• rozdwojone paznokcie
• wypadające, cienkie włosy
• nieprzyjemny nastrój
• brak apetytu
• zaburzenie porostu włosów
• zapalenie języka
• drętwienie kończyn.

Zbyt niska ilość biotyny jest widoczny gołym okiem. Na naskórku pokazują się stany zapalne oraz wypryski. Jest ona sucha i skłonna do podrażnień. Paznokcie stają się łamliwe oraz rozdwajają się, włosy w przeciągu bardzo krótkiego czasu się przetłuszczają i wypadają. Wszystko to jest przyczyną zbyt małej ilości biotyny w naszym mechanizmie.

Biotyna w największej ilości występuje w produktach takich jak:

• gotowane żółtka jaj
• ryby (sardynki, łosoś)
• warzywach (szpinaku, pomidorach, marchwi)
• owocach (bananach, arbuzach, melonach, grejpfrutach, brzoskwiniach, winogronach)
• mące sojowej
• mące pełnoziarnistej
• orzechach
• migdałach
• pełnoziarnistych makaronach
• brązowym ryżu
• wątróbce

Biotyna na włosy-kapsułki

Biotyna na włosy jest dostępna zarówno w postaci tabletek, jak i w wersji płynnej.

Oto parę z nich:

BIOTYNA NA WŁOSY + KRZEM– zawarte w tym suplemencie składniki aktywne wspierają naturalną gęstość włosów, utrzymują ich naturalną grubość, zatrzymują naturalny koloryt włosów.

ABTEI-tabletki z zawartością biotyny, odnawiają komórki skóry głowy, poprawiają zdrowotność włosów, umacniają je, nadając im gęstości i lśniącego wyglądu. Wspomagają proces tworzenia keratyny, przywracają włosom sprężystość oraz naturalny blask.

BIOTYNA 5000mcg PURITANS PRIDE-tabletki wzmacniające włosy, skórę oraz paznokcie. Zmniejszają wypadanie i łamliwość włosów. Nadają im objętość i blask.

HAIRVITY DIETARY SUPPLEMENT WOMEN-hamuje proces wypadania włosów oraz zmniejsza ich kruchość i rozdwajanie. Włosy prędzej rosną, dzięki czemu stają się bardziej gęste, mocne, lśniące, pełne blasku – jednym słowem piękniejsze.
Istnieją także preparaty w kapsułkach, posiadające biotynę, które mają działanie takie samo jak kapsułki. Wszystko zależy od tego, w jakiej formie łatwiej przyjmować jest preparat.

MCCM Biotyna-preparat w kapsułkach, zalecany w leczeniu łysienia i łojotoku. Reguluje wydzielanie sebum, zatrzymuje wypadanie włosów. Wzmacnia budowę włosa, przyśpiesza ich porost i dodaje im objętości.

Biotyna- działanie

Biotyna posiada przede wszystkim działanie antyoksydacyjne. Zapobiega uszkodzeniom komórek, przed wpływem wolnych rodników, to znaczy ubocznych produktów metabolizmu. Usuwa wolne rodniki.

Witaminy na włosy

Dla zdrowych, pięknych i lśniących włosów niezastąpione są witaminy A, C, H, E, F i witaminy z grupy B. Każda z tych witamin odpowiada za inną część włosa i pełni odpowiednią funkcję w celu ich wzmocnienia. Warto wiedzieć, w jakich produktach mają miejsce owe witaminy i spożywać je naprawdę często, ponieważ zdrowa dieta ma również wielki wpływ na stan oraz wygląd naszych włosów.

1. Witamina A-wzmacnia oraz odnawia kosmyki włosa. Źródłem witaminy A są: wątróbka, masło, sery, jaja. Niedobór witaminy A powoduje łamliwość i kruchość włosów. Stają się one suche i matowe.
2. Witamina C-odpowiada za wytwarzanie kolagenu, który wzmacnia włosy i nadaje im sprężystości. Najwięcej witaminy C znajduje się naturalnie w cytrusach, ale również w owocach guawy i papryce.
3. Witamina H-czyli biotyna, odpowiada za zatrzymywanie łysienia i siwienia. Największa ilość witaminy H odnajdziemy w orzechach włoskich, migdałach, szpinaku, wątróbce, marchwi i pomidorach.
4. Witamina E-ułatwia wchłanianie tłuszczów. Największa ilość witaminy E odnajdziemy w oleju kukurydzianym, migdałach, i rzepie.
5. Witamina F-to grupa kwasów tłuszczowych niezbędnych do poprawnego funkcjonowania każdej komórce.
6. Witaminy z grupy B-dają ochronę włosom przed szkodliwymi czynnikami, mają bezpośredni wpływ na ich wzrost. Źródła witamin z grupy B:
Witamina B1 – kotlet schabowy, ziarna słonecznika
Witamina B2 – mleko, wieprzowina, brokuły
Witamina B3 – chude mięso, ryby, tuńczyk, twaróg, jajka, wątróbka
Witamina B5 – brokuły, pieczarki
Witamina B6 – sardynki, wątróbka, banany
Witamina B9 – szpinak, kapusta, szparagi
Witamina B12 – wołowina

Dla otzrymania efektu zdrowych, błyszczących i gęstych włosów trzeba nałożyć odpowiednią dietę, zdrowy styl życia i zażywać specjalne witaminy na włosy. Wszystko to sprawi, że będziesz czarować pięknymi i zdrowymi włosami a kłopot z rozdwajającymi się końcówkami będzie przeszłością.

szampony