Osłabione włosy? To możliwe, że jest to objaw niedoboru biotyny.

Najpowszechniejszą reakcją na zaobserwowanie pogorszenia kondycji włosów, czy też ich upadku, jest pójście do sklepu po szampon, którego etykieta obieca rozwiązanie powyższych problemów.Tymczasem nie każdy rodzaj kłopotów z włosami da się rozwikłać poprzez zastosowanie odpowiedniego środka myjącego. Stan zdrowia włosów informuje nas o tym, co dzieje się w środku organizmu. Włosy wyraźnie Słabe mogą być więc oznaką poważnych niedoborów istotnych dla zachowania zdrowia substancji. Zaniepokoić powinno zwłaszcza ich częste wypadanie. Kosmetyki nie poradzą sobie z tym problemem. O wiele lepiej jest Skorzystać po rozwiązanie, jakim jest witamina na włosy.

Rola biotyny w organizmie Ludzkim

Pod chemiczną nazwą „biotyna” kryje się witamina B7, zwana również witaminą H. Jest przekazana do organizmu wraz pożywieniem – bogate w nią są artykuły spożywcze takie np: orzechy włoskie i ziemne, migdały, mąka pełnoziarnista, grzyby, wybrane warzywa (marchew, pomidory, szpinak), owoce (banany, melony, brzoskwinie), soja, drożdże, wątroba zwierząt, żółtko jajek, sery, masło. Ponadto, witamina B7 jest w pewnym stopniu normalnie syntezowana przez florę bakteryjną jelit.

Biotyna ma działanie na organizm człowieka ma różne Jej podstawowa rola przyniosła jej przydomek „witaminy piękna”. Od witaminy H bowiem zależy w ogromnej mierze kondycja skóry, włosów i paznokci, które w niemałym stopniu stanowią o urodzie. Jeśli chodzi o witaminy na włosy, biotyna jest zdecydowanie
główną z nich. Jednak wartość biotyny w organizmie nie ogranicza się tylko do zapewniania doskonałego wyglądu.

Biotyna pełni w ciele ludzkim rolę nośnika dwutlenku węgla.Uczestniczy w syntezie kwasów tłuszczowych i aminokwasów, dba też za prawidłowy przebieg procesów glukoneogenezy. Witamina B7 bierze udział wytwarzaniu protrombiny, która jest nieużyteczna dla należytej krzepliwości krwi. Biotyna ponadto wspiera pracę tarczycy i jest konieczna dla właściwego wchłaniania kwasu askorbinowego, czyli witaminy C. Jak widać, biotyna prawidłowość ma bardzo zróżnicowaną ale wszystkie są istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Najbardziej zauważalne ma działanie biotyna na włosy, skórę i paznokcie i to zmiany w ich obrębie powinny być sygnałem ostrzegawczym, że być może nastąpił w ostatnim czasie jej brak Biotyna porządkuje wydzielanie łoju przez skórę, umacnia płytkę paznokci oraz pobudza wzrost włosów i nadaje im zdrową wygląd. Zatem objawy takie jak: łojotok, stany zapalne skóry, zmiana zabarwienia skóry, łuszczenie skóry, łamliwość paznokci, utracone lub osłabione włosy, powinny skierować naszą uwagę.

Rezultat niedoboru biotyny

Objawy związane z pogorszeniem kondycji włosów, skóry czy paznokci, to tylko część możliwych efektów niedoboru witaminy B7. Do niepożądanych objawów braku właściwej ilości biotyny w organizmie należą również: bóle mięśni, drętwienie dłoni i stóp, podwyższenie cholesterolu we krwi, chroniczne zmęczenie, senność, rozdrażenienie.

Biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, charakteryzuje się krótkim okresem półtrwania. Powoduje to, że niemożliwe jest zgromadzenie jej zapasów w organizmie.Ubytek witaminy B7 występują wprawdzie relatywnie czasami jednak nie jest ciężko do nich niechcący dostarczyć Syntezę biotyny w jelitach wyczerpuje używanie antybiotyków, niektórych innych leków, spożywanie alkoholu, picie kawy, palenie papierosów. Niedobór może się też pojawić, jeśli dieta przez pewien czas będzie zbyt uboga w biotynę.Rezultaty mogą być decydujące dlatego potrzebna jest szybka reakcja.

Pierwsze ostrzeżenie

Zanim  niedobór witaminy H zacznie siać spustoszenie w całym ciele najpierw da o sobie znać na zewnątrz.Pierwszymi oznakami niskiego poziomu biotyny są pojawiające problemy skórne i około-skórne. Dlatego, zamiast na widok większej niż zazwyczaj ilości włosów pozostałych na szczotce po czesaniu, można udawać się udawać się na poszukiwania szamponu do zadań specjalnych, warto zastanowić się, czy to osłabienie włosów nie wynika przypadkiem z niedoboru biotyny. Na korektę diety może być już wówczas za późno, gdyż przyjmowane wraz z nią ilości witaminy H mogą okazać się niewystarczające do zniwelowania niedoboru. Rozwiązaniem tego kłopot jest natomiast sięgnięcie po adekwatnie zbilansowane preparaty, zawierające biotynę. Dobrym wyborem będą na przykład witaminy na włosy, gdyż biotyna jest najczęściej ich głównym składnikiem. Biotyna tabletki, suplementy diety z biotyną, wspomagać znormalizować poziom tej najważniejszej dla funkcjonowania organizmu witaminy.

Główne ostrzeżenie

Przed tym jak niedobór witaminy H zacznie siać spustoszenie w całym ciele najpierw da o sobie znać na zewnątrz.Głównymi oznakami niskiego poziomu biotyny mają pojawiające problemy skórne i około-skórne. Dlatego, zamiast na widok zwiększonej niż najczęściej ilości włosów pozostałych na szczotce po czesaniu, udawać się na znalezienie szamponu do zadań specjalnych, warto zastanowić się, czy to osłabienie włosów nie wynika może z niedoboru biotyny. Na korektę diety może być już wówczas za późno, gdyż przyjmowane wraz z nią ilości witaminy H mogą okazać się niewystarczające do zniwelowania niedoboru. Wyjście tego problemu jest Jednak sięgnięcie po adekwatnie zbilansowane preparaty, zawierające biotynę. Odpowiednim wyborem będą na przykład witaminy na włosy, gdyż biotyna jest najczęściej ich najgłówniejszym składnikiem. Biotyna tabletki, suplementy diety z biotyną,pomogą znormalizować poziom tej ważnej dla funkcjonowania organizmu witaminy.

Powinno się wiedzieć jakie dokładnie biotyna działanie wywołuje w skórze głowy. Kumuluje ona mianowicie cząsteczki biodostępnej siarki, po to, by następnie zasilić nimi, poprzez krew, macierz włosa (czyli jego korzeń). W macierzy włosa rosną wiązania siarkowe, które odpowiadają za silne i elastyczne spojenie łodygi włosa na całej jej długości. W macierzy włosa jest również wytwarzana masa keratynowa, która wypełnia przyrost łodygi. Proces ten odbywa się prawidłowo bezustannie. Dlatego też suplement diety, taki jak biotyna tabletki, ma bezpośrednią rolę na stymulowanie porostu włosów.

Aby uniknąć wystąpieniem niedoborów biotyny, powinno się przyjmować ją profilaktycznie.

Witamina B7 jest w zupełności dobra dla ludzkiego organizmu, a wielokrotne badania odnoszą że nie jest możliwe jej przedawkowanie. Nawet przyjęcie znacznie większych dawek biotyny niż zalecane, nie wywołuje żadnych negatywnych skutków dla zdrowia. Korzyści z przyjmowania biotyny są zaś nieocenione. Nie tylko pozwala ona utrzymać poziom niezbędnej dla życia witaminy w równowadze, ale także zapewnia efekt ładnych włosów, promiennej skóry i twardych paznokci.

szampony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *